Leczenie ziołami – co warto wiedzieć?

Dodano: 2014-03-05 00:00:00
Wyświetleń: 2196
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 2)

Ostatnimi laty, kiedy to konsumenci są zarzucani przeróżnymi substytutami diety pełnymi rozmaitych substancji chemicznych, coraz większa moda robi się na ziołolecznictwo. Medycyna naturalna jest bowiem rozwijana systematycznie i trwale, a zatem co krok pojawiają się kolejne nowinki w tej dziedzinie. Prawdziwi fascynacji tego rodzaju kuracji opierają się jednak często na teorii, że rośliny mogą być doskonałym środkiem zastępczym tradycyjnych leków, zbyt silnych i niekiedy wyniszczających organizm. Wydawać by się mogło, że zioła są więc niczym innym jak właśnie swoistym złotym środkiem. W rzeczywistości natomiast nie zawsze stanowi to skuteczne rozwiązanie, bowiem naturalne metody nie są w stanie zastąpić medykamentów aptecznych.

Zioła można jednak spokojnie stosować wówczas, gdy dolegliwości, na które cierpimy nie są bardzo poważne i nie wymagają zaawansowanego leczenia. Przydają się one też przy sporadycznych sytuacjach, a więc nagłym zdenerwowaniu, niemożności zaśnięcia czy jednorazowym przeziębieniu. W tak niegroźnych przypadkach nie jest jednakże konieczne decydowanie się przykładowo na silne środki, które przynoszą nierzadko więcej szkód aniżeli pożytku. W związku z tym, dobrym wariantem okazuje się zwłaszcza postawienie na zioła wtedy, kiedy chcemy się wykurować, poprawić swoje samopoczucie czy też pobudzić szare komórki do intensywniejszego myślenia. Nie jest wskazane traktowanie roślinnych produktów na równi z profesjonalnymi medykamentami. Żaden lek do leczenia przewlekłego nie zostanie odpowiednio zastąpiony przez preparaty wyłącznie naturalne.

Fitoterapia jest znakomitym wariantem dla tych, którzy decydują się na zdrowy styl życia. Dzięki temu nie faszerujemy się substancjami chemicznymi, lecz stawiamy zwłaszcza na naturalność w dosłownym tego znaczeniu. Pozwala to więc na wyzbycie się toksyn. Ponadto warto też pamiętać o tym, że leczenie ziołami nie wywołuje skutków ubocznych. Należy jednak mieć na względzie fakt, że nie zawsze rośliny naturalne można łączyć z lekarstwami, dlatego też istotne okazuje się wcześniejsze skonsultowanie się ze specjalistą.

Galeria
Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd